Noční blog

Kniha: Na volné noze (Robert Vlach)

post
Od Eliška Vyhnánková, 16.5.2017 pro Noční blog
Eliška Vyhnánková - recenze - Na volné noze

Právě jsem dočetla knihu Na volné noze od Roberta Vlacha a Jan Melvil Publishing. Už někdy v první třetině jsem měla celkem jasno o tom, jak bude moje recenze znít: „Takhle kniha je povinná bible pro každého, kdo podniká, chce podnikat, podnikal nebo má cokoliv společného s podnikáním. PO-VI-NNÁ!„.

Dnes ráno jsem ale seznala, že si nezaslouží odbýt takovýmto jednoduchým sdělením. Robert Vlach patří mezi velmi malou skupinu nesmírně vzácných lidí. Takových, kteří milují svoji práci, mají obrovský přesah a své dlouholeté zkušenosti jsou schopni předávat extrémně efektivně. Mám to štěstí znát Roberta osobně. Když jsme spolu mluvili naposledy – asi 15 minut při podepisování knihy – odnesla jsem si náměty, které mi rezonovaly ještě několik dní. Předpokládám, že pro něj to byl běžný přátelský rozhovor o tom, jak se mám 😀 A to je ten důvod, proč jsem knihu Na volné noze četla tak dlouho. Není to proto, že má 800 stran, ale že jsem od ní neustále odbíhala realizovat novou inspiraci. Považte.

Během čtení knihy jsem:
– konečně vytvořila databázi svých klientů a kontaktů
– konečně doladila cenotvorbu a podmínky spolupráce
– vymyslela nové školení
– začala optimalizovat komunikaci a vedení poptávek
– nainstalovala 3 nové aplikace či rozšíření
– začala používat Procesoid
– začala používat Airtable
– a to určitě není všechno

1. června 2017 budu již 4 roky na volné noze. Troufám si říct, že jsem ve své práci úspěšná a dělám jí dobře. Ale freelancování není jen o dobrém jméně a dobře odváděné práci. Je i o klientech, financích, marketingu, technologiích, účetnictví, osobní produktivitě, efektivitě, rizicích. Tam, kde mne krátké osobní rozhovory s Robertem torpédují o měsíce dopředu, tam mne Robertova kniha vystřelila s mým podnikáním doslova na měsíc. Velmi čtivou formou jsem se naučila zprofesionalizovat svoji práci – některé výsledky dokonce vidím už nyní. Přirovnání k bibli je rozhodně na místě.

Kniha Na volné noze zůstane ležet na mém pracovním stole a budu ji určitě otevírat pravidelně. A bez diskuze ji zařazuji mezi nejdůležitější knihy, jaké jsem v životě četla. Roberte, moc děkuju!

Napiš komentář

Nejnovější články

Nejnovější komentáře

Štítky

Blogy

martinus.sk