Noční blog

Komiks: 300: Bitva u Thermopyl

post
Od Eliška Vyhnánková, 27.4.2014 pro Noční blog

U příležitosti kinopremiéry filmu 300: Vzestup říše nasadilo Comics Centrum nové vydání Millerova komiksu 300: Bitva u Thermopyl. Ten byl předlohou osm let starého velmi úspěšného filmového zpracování režiséra Zacka Snydera – v hlavní roli výborné vizuální zpracování, namakaná těla všech herců a nezlomný Gerard Butler (král Leonidas), který vede své Sparťany na smrt.

“Perská armáda – síla tak nesmírná, že se při jejím pochodu zachvívá země – se vydala rozdrtit Řecko, jediný ostrov rozumu a svobody v moři mysticismu a tyranie. Mezi Řeckem a touto ničivou vlnou zkázy stojí malá skupinka tří set válečníků. Tito válečníci však nejsou obyčejní lidé … jsou to Sparťané.”

Kniha i film jdou pevně ruku v ruce. Pokud jste viděli první třístovku a patříte mezi fanoušky (nebo se vám prostě a jednoduše dost líbila, stejně jako mně), nenechte si komiksovou verzi rozhodně ujít. Budete mít jedinečnou možnost znovu prožít Leonidovu sebevražednou misi a z každé stránky ucítíte jeho odhodlání položit život za záchranu celého Řecka. Hrdinství Sparťanů i jejich žen. “Připravte si snídani,” říká Leonidas. „Najezde se dobře. Protože večeřet budeme v pekle.” A vy tušíte, že se božský král Xerxes ve snaze zašlápnout tuhle havěť ještě hodně zapotí.

Opět se jedná o jeden z nestandardních kousků, které budou vaší knihovně slušet. Pevná vazba v rozměrech 30 x 24 centimetrů, matný potah s parciálním lakem (logo 300, včetně odlétávajících kapek, je lesklé). Každá stránka sama o sobě je pak velmi precizní prací v níž můžete hledat jednotlivé detaily celé minuty. Styl kresby je hodně podobný Sin City s tím rozdílem, že je vybarvený. Barva Millerovi sluší, přidává na emocích a mému začátečnickému oku rozhodně ulehčuje číst jednotlivá políčka a vnímat jejich obsah. Je to možná trochu očekávané, ale poté, co mám za sebou Darebáka, jeden kousek Sin City a nově i 300, stává se Frank Miller pomalu mým nejoblíbenějším komiksovým autorem.

A teď hurá do kina. THIS IS SPARTA!!!

300: Bitva u Thermopyl
Frank Miller / Lynn Varley
Comics Centrum
Překlad: Jan Kantůrek
Počet stran: 88
Rozměry: 304 x 239

Napiš komentář

Nejnovější články

Nejnovější komentáře

Štítky

Blogy

martinus.sk