Noční blog

Komiks č.3 – Hellboy 8: Temnota vábí

post
Od Eliška Vyhnánková, 17.9.2013 pro Noční blog
Eliška Vyhnánková - recenze Hellboy: Temnota vábí

Hellboy je boží!!! I přes naprostou dosavadní ignoraci komiksů jsem samozřejmě Hellboye (a Mikea Mignolu) znala z filmových zpracování. A už tehdy mi ten rudý chlapák byl extrémně sympatický . I přes nevelké zkušenosti začínám cítít, že hrdinové jako Hellboy budou mými favority ve světě elasťáků a latexu.

Temnota vábí je osmou knihou série a děj se často odvolává na předchozí kousky. Patří tak mezi díla, která je dobré číst popořadě a já se velmi brzy vydám do knihkupectví ulovit jedničku … a pak dvojku, trojku … všechny. I přes jistou zmatenost z neznalosti předchozích dílů jsem si totiž Hellboye neuvěřitelně užila.

Chechtám se jeho hláškám, baví mě kresba Duncana Fegreda, který je dle všech recenzí důstojným Mingolovým studentem a nesmírně si užívám obrovské množství zajímavých postav – baba Jaga, Kostěj Nesmrtelný, Vasilisa a další mytologické postavy z Ruska. Hellboy je tentokrát na dovolené a užívá si poklidnou večerní procházku. Ta se ale velmi rychle zvrhne ve sled akcí a soubojů, které zahrnují jak výše zmíněné postavy, tak spoustu dalších charakterů, které povětšinou nejsou nejlepšími kamarády Hellboye. A pokud ano, jedná se přinejmenším o vztah komplikovaný.

Mohla jsem to zkrátit a nechat první větu, ta vyjadřuje vše. Hellboy je prostě skvělým zástupcem komiksového světa a já se těším, až se s ním budu potkávat dál. Až mám chuť se na všechny ostatní hrdiny vykašlat a navázat vztah dlouhodobější.

Ale jak říkávají maminky: „Poznej trochu svět, než se vdáš.“ (nebo neříkají?) . Ještě mi tu leží Maus a Darebák. Něco mi našeptává, že bych tahle rande propásnout neměla.

Hellboy 8: Temnota vábí
Mike Mignola / Duncan Fegredo
Comics Centrum
Překlad: Jan Kantůrek
Počet stran: 192
Rozměry: 154 x 230

Napiš komentář

Nejnovější články

Nejnovější komentáře

Štítky

Blogy

martinus.sk