Noční blog

Komiks č.4 – Darebák

post
Od Eliška Vyhnánková, 3.11.2013 pro Noční blog
Eliška Vyhnánková - recenze Darebák

[psáno pod vlivem knihy]

Hustý! A krátký. Frank Miller je celkem populární týpek, ostatně má za sebou vostrý kousky ze světa Daredevila, Spider-Mana, Batmana, ale hlavně Sin City a třístovku. A taky Darebáka. Jenom nevim, jestli slovo darebák (nebo bad boy v originále) dostatečně reálně vystihuje mladýho Jasona, hrdinu tohohle rychlýho a nesmírně bolestivě krátkýho eposu.

Mladej Jason je nám hned na začátku představenej na úprku. Robotí pařáty se po něm natahujou ze všech stran a von myslí na cígo. Zdrhá, neví, jestli se mu to zdá, nebo ne, ale cígo by si dal. Je mu odhadem tak šest až vosum. Jasně, že ho lapnou. Krkem mu místo vytouženého nikotinu zasyčí rajskej plyn a von se probudí v nemocnici. Prej má zlámaný nohy. A ty lidi nad ním sou prej jeho rodiče.

Fakt doufám, že to nejsou mý rodiče. Jsou to totiž děsný zmrdi.

Jak může, tak zdrhne. A zas je na úprku. A jak se to vodehrává dál, to vám řikat nebudu, páč byste si logicky mysleli, že nemáte žádnej důvod kaufovat tenhle tvrdej a děsně tenkej vobal. Ale měli. Jason je totiž takovej ten malej sráč, kterej vám zaroste pod kůži a říkáte si, že bejt v dětství jako von, tak byste si to dost užili. Teda bez těch cigár samo, páč malý děti nehulí, že jo.

Námět Franka Millera celkem výborně načmáral Simon Bisley a tahle skvěle zmáklá edice od Comics Centrum je ještě rozšířená vo galerii skic a kresbu Millera, která je zároveň obálkou limitované edice. Tu samosebou už na stránkách Comics Centra nenajdete, páč jí bylo jenom sto kousků. Jestli vo ní máte zájem, hledejte u svýho lokálního dýlera a připravte se, že to bude mastný. A já si du dát burgra s hranolkama, páč hulit se mi nechce a něco sem s tou svojí vnitřní nově nabytou rebelií musela udělat. Že jo. Konec.

[/psáno pod vlivem knihy]

Darebák
Frank Miller / Simon Bisley
Comics Centrum
Překlad: Václav Dort a Martin Trojan
Počet stran: 48
Rozměry: 253 x 325

Napiš komentář

Nejnovější články

Nejnovější komentáře

Štítky

Blogy

martinus.sk